FAQ

Je nákup na uni-maxe bezpečný?

Nakupovania na uni-maxe sa báť nemusíte!

Za jeho bezpečný priebeh ručí organizácia APEK, ktorá každý rok preveruje, či sa dodržiavajú všetky práva a povinnosti voči zákazníkom, a kontroluje, či je obsah našich stránok v súlade s legislatívou. Okrem toho testuje kvalitu nákupu.

APEK Certifikovaný obchod je značka dôvery, ktorú organizácia udeľuje od roku 1999.

Ako každý rok aj tento rok sme úspešne splnili všetky podmienky a pýšime sa certifikátom APEK, ktorý garantuje bezpečný nákup.

Kedy mi bude tovar doručený?

Snažíme sa, aby ste sa z nášho tovaru mohli radovať čo najskôr. Bežná dodacia lehota sú 2 pracovné dni v tuzemsku a 3 – 5 pracovných dní pri expedícii za hranice.

Starostlivo strážime naše skladové zásoby, vyhodnocujeme ich a upravujeme tak, aby bolo všetko neustále k dispozícii. Napriek tomu však bohužiaľ nie je v silách našich dodávateľov vždy dodať tovar do nášho skladu v požadovanom termíne a v dostatočnom množstve.

Náš systém je však nastavený tak, aby Vás pri objednávaní informoval o aktuálnej dostupnosti tovaru alebo o predpokladanej dodacej lehote. Tieto informácie sú dostupné pre každý výrobok.

Aké mám možnosti dopravy?

Tovar si môžete sami vyzdvihnúť, alebo Vám ho doručíme.

V závislosti od hmotnosti a rozmeroch zásielky Vám automaticky odporučíme možné spôsoby doručenia/odberu tovaru. Najmä vzdialenejším zákazníkom odporúčame nechať si tovar doručiť – vzhľadom na hustnúcu dopravu ušetríte čas aj náklady.

Pri osobných odberoch je potrebné správne voliť veľkosť a kapacitu vozidla.

Na doručenie tovaru môžete využiť služby viacerých dopravcov. Ide o Českú poštu, PPL a Multimex.

Česká pošta doručuje tovar do hmotnosti 30 kg, za rovnakú cenu ponúka svoje služby spoločnosť PPL, pre ktorú je hmotnostný limit 50 kg. Obe spoločnosti vyžadujú zabalenie tovaru do jedného balíka štandardizovaných rozmerov (súčet troch strán nesmie presiahnuť 200 cm). V prípade, že Vaša objednávka bude obsahovať neštandardné produkty vzhľadom na objem, či nepravidelnému tvaru, odporúčame využiť služby spoločnosti Multimex.

Ako tovar bezpečne zaplatiť?

Ponúkame Vám niekoľko možností, ako za tovar bezpečne zaplatiť.

Dobierka

Tovar zaplatíte v hotovosti pri odovzdaní dopravcom. Pozor! Vo výnimočných prípadoch pri špecifických produktoch po Vás môžeme požadovať úhradu zálohy vopred.

Bankový prevod

Po spracovaní Vašej objednávky Vám spravidla do štyroch pracovných hodín pošleme e-mailom tzv. zálohový list. Na zálohovom liste je uvedené číslo účtu a variabilný symbol pre platbu. Objednávka bude expedovaná až po prijatí platby na účet našej spoločnosti.

PayPal

PayPal je internetový platobný systém. Umožňuje presuny peňazí medzi účtami, ktoré sú identifikované e-mailovými adresami. Objednávka bude expedovaná po prijatí platby na účet našej spoločnosti.

Online platba kartou

Pre túto možnosť musíte mať platnú platobnú kartu VISA, Maestro alebo MasterCard s povolenými internetovými transakciami. Platba je úplne bezpečná, používame zabezpečený 3D secure systém GP Webpay. Objednávka bude expedovaná najskôr po spracovaní Vašej platby, spravidla nasledujúci pracovný deň.