Pneumatika je jednou z najdôležitejších častí vozidla a od jej stavu závisí celková kvalita a bezpečnosť jazdy. Nie nadarmo sa pneumatikám v motošporte hovorí čierne zlato, pretože práve pneumatiky dokážu vyhrať alebo stratiť celý závod. Viac

Vyzúvačka 533 AUTOMATICPneumatiky teda v žiadnom prípade nie je možné prehliadať, a preto venujeme v našom obchode veľký priestor firmám, ktoré sa o stav obutia vozidiel starajú.

Prevádzku pneuservisu si nie je možné predstaviť bez vyzúvačiek a vyvažovačiek. Vyzúvačky ponúkame v poloautomatickej alebo plne automatickej verzii. Vždy ide o robustnú konštrukciu stroja, ktorá zaistí bezproblémovú prevádzku. K lepšie vybaveným variantom patrí tiež zdvihák kolies, ktorý mechanikovi pomôže so zdvíhaním kolesa na otočný stôl vyzúvačky alebo roller na prácu s úzkoprofilovými pneumatikami s tvrdou pätkou, ktorú by inak šlo na ráfik namontovať veľmi ťažko, prípadne by ju nešlo namontovať vôbec.

Pred montážou na vozidlo je potrebné každé koleso aj správne vyvážiť,https://www.uni-max.com/fotocache/dt_small/C322D_030_psd.jpg na čo slúžia naše vyvažovačky. Ide o moderné a veľmi presné stroje, ktoré na meranie používajú presné piezoelektrické čidlá alebo priamo laserové meranie. Široký je tiež rozsah veľkosti kolies, ktoré je možné na strojoch vyvažovať. Všetky automatické vyvažovačky sú vybavené prehľadnými displejmi, ktoré umožňujú rýchle čítanie informácií v každom osvetlení.

Aby sa mohli kolesá dostať na vyzúvačku a vyvažovačku, treba ich z vozidla najskôr demontovať a po servise opäť pripevniť. V pneuservise sú tieto demontážne a montážne práce pevne spojené s rázovými uťahovačmi. V uni-maxe máme na výber širokú paletu uťahovačov s pohonom pneumatickým aj elektrickým a maximálnym krútiacim momentom od 310 do 2400 Nm. Pneuservisy si tu môžu vybrať profesionálny uťahovač, ktorý bude pracovať každý deň od začiatku do konca smeny, ale aj majitelia garáží, ktorí si menia kolesá doma sami a chcú si ich povoľovanie a uťahovanie urýchliť a zjednodušiť.


Aby pneumatiky slúžili dobre a čo najdlhšie, je im nutné venovať pozornosť aj počas sezóny a pravidelne kontrolovať tlak vzduchu a hĺbku dezénu. Aj pre tieto účely máme oddelenie, ktoré obsahuje veľa digitálnych tlakomerov alebo digitálny merač hĺbky dezénu.

K ďalšiemu vybaveniu pre pneuservisy v našej ponuke patria aj centrovacie prípravky na vyvažovanie motocyklových kolies, prostriedky na opravu pneumatík a rôzne príslušenstvo.


Vybraté produkty