Pneumatika je jedna z najdôležitejších častí vozidla a od jej stavu závisí celková kvalita a bezpečnosť jazdy. Nie nadarmo sa pneumatikám v motošporte hovorí čierne zlato, pretože práve pneumatiky dokážu vyhrať, alebo stratiť celý závod. Viac

Vyzúvačky 533 AUTOMATICPneumatiky teda v žiadnom prípade nie je možné si nevšímať, a preto venujeme v našom obchode veľký priestor firmám, ktoré sa o stav obutia vozidiel starajú.

Prevádzka pneuservisu by bola nepredstaviteľná bez vyzúvačiek a vyvažovacích strojov. Vyzúvačky ponúkame v poloautomatickej alebo plne automatickej verzii. Všetky majú robustnú konštrukciu stroja, ktorá je zárukou bezproblémovej prevádzky. K lepšie vybaveným variantom patrí tiež zdvihák kolies, ktorý mechanikovi pomôže so zdvíhaním kolesa na otočný stôl vyzúvačky, ale aj roller na prácu s úzkoprofilovými pneumatikami s tvrdou pätkou, ktoré by inak šlo na ráfik namontovať veľmi ťažko, prípadne by to v niektorých prípadoch nebo možné vôbec.

 

Pred montážou na vozidlo je potrebné každé koleso aj správne vyvážiť,https://www.uni-max.com/fotocache/dt_small/C322D_030_psd.jpg na čo slúžia naše vyvažovacie stroje. Sú to moderné a veľmi presné stroje, ktoré na meranie používajú presné piezoelektrické čidlá alebo priamo laserové meranie. Široký je tiež rozsah veľkosti kolies, ktoré je možné na strojoch vyvažovať. Všetky automatické vyvažovacie stroje sú vybavené prehľadnými displejmi, ktoré umožňujú rýchle čítanie informácií v každom osvetlení.
 

Ak chcete dostať kolesá na vyzúvačku a vyvažovací stroj, musíte ich z vozidla najskôr demontovať a po servise opäť vrátiť na miesto. V pneuservise sa na tieto demontážne a montážne práce používajú rázové uťahovače. V uni-maxe máme na výber širokú paletu uťahovačov s pohonom pneumatickým i elektrickým a maximálnym krútiacim momentom od 310 do 2 400 Nm. Pneuservisy si tu môžu vybrať profesionálny uťahovač, ktorý bude pracovať každý deň od začiatku do konca smeny. Je vhodný aj pre majiteľov garáží, ktorí si menia kolesá doma sami a chcú si ich povoľovanie a uťahovanie urýchliť a zjednodušiť.


Chcete, aby vám pneumatiky slúžili dobre a čo najdlhšie? Venujte im preto pozornosť aj počas sezóny a pravidelne kontrolujte tlak vzduchu a hĺbku dezénu. Aj na tieto účely je tu pre vás naše oddelenie, ktoré ponúka veľa digitálnych tlakomerov alebo digitálne merače hĺbky dezénu.

K ďalšej výbave pre pneuservisy v našej ponuke patria aj centrovacie nástroje na vyvažovanie motocyklových kolies, prostriedky na opravu pneumatík a ďalšie príslušenstvo.


Vybraté produkty