ProTurf Jar je kompletné hnojivo s pomalým uvoľňovaním živín, bohaté na dusík a polyhalít. Jedná sa o unikátny prírodný zdroj draslíka, horčíka, vápnika a síry zaisťujúce zdravý a odolný trávnik. Časť dusíka je v obaľovanej forme a je okamžite dostupný. Výsledok je zreteľný už v krátkom čase, aj keď je teplota pôdy relatívne nízka. Vďaka malým, bezprašným granulám a ich schopnosti uvoľňovať živiny bez ohľadu na počasie zlepšuje ProTurf kvalitu trávnika. Vhodný najmä pre trávniky s výškou kosenia 6 mm. ProTurf je určený najmä na aplikáciu v období rastu.
Zloženie: 21-5-6+2.5CaO+2.5MgO
Výhody:
- rýchle zazelenanie, rast pod kontrolou
- ideálne na "prebudenie" trávnika aj v období chladu
- mini-granule uvoľňujú dusík postupne vďaka obalu s využitím technológie Poly-S
- jemné granule s homogénnym obalom majú lepší účinok
- lepšie rozptýlenie pri aplikácii pomocou aplikátora
- flexibilné dávkovanie bez toho, aby dochádzalo k škvrnitosti
- rýchlo rozpustné, nemá vplyv na hru
- možno ľahko aplikovať; je čisté, bezprašné a bez zápachu
- obsahuje horčík, ktorý podporuje sfarbenie a znižuje stres rastlín
Návod na použitie:
- aplikujte na suché listy
- zálievka po aplikácii napomáha rovnomernému rozptýleniu a zrýchľuje počiatočný účinok
- vyhnite sa aplikácii za mrazu či sucha
- zálievka po aplikácii znižuje riziko viditeľných stôp
- aplikácia by mala prebiehať po prevzdušňovaní ako je aerifikácia dutými hrotmi, prepichovanie alebo skarifikácia, aby nedošlo k poškodeniu granúl
| Doba aplikácie | marec až jún |
| Doba pôsobenia | 2 mesiace |
| Veľkosť granúl | 1 - 2.5 mm |
| Dávkovanie | 20 - 35 g/m² |
| Reakcia trávnika | 7 dní |
| Kategória: | Všetko pre záhradu |
|---|---|
| Hmotnosť: | 26 kg |
| EAN: | 8712994018610 |
| Použitie hnojiva: | trávnik |
| Typ hnojiva: | minerálne |
| Dlhodobo pôsobiaci: | áno |
| Profesionálne použitie: | áno |
| Forma hnojiva: | granulované |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
